NZL 5r_2003_Najkrajší školský areál majú na Hlbokej

30. jún 2003 o 22:30
Najkrajší školský areál majú na Hlbokej

Najkrajší školský areál v Bratislave má Základná škola na Hlbokej ulici, ktorá zvíťazila v 5. ročníku súťaže Nešetri zelenou láskou. Zaslúžila sa o to predovšetkým učiteľka Ella Šťastná, ktorá na škole učí už 39 rokov. Na prvý pohľad sa nezdá, že by ...

Stromy a zeleň v najkrajšom školskom areáli na Hlbokej ulici pestujú už niekoľko desaťročí. FOTO SME – ĽUBOŠ PILC

Najkrajší školský areál v Bratislave má Základná škola na Hlbokej ulici, ktorá zvíťazila v 5. ročníku súťaže Nešetri zelenou láskou. Zaslúžila sa o to predovšetkým učiteľka Ella Šťastná, ktorá na škole učí už 39 rokov. Na prvý pohľad sa nezdá, že by areál bol čímsi okrem dokonalej čistoty zvláštny – stromy, trávnik, skalka, ružové kríky. Ale tieto stromy zasadila učiteľka so svojimi žiakmi už pred tridsiatimi rokmi. Odvtedy sa o zeleň okolo školy nepretržite stará, aj keď jej v tom pomáhalo už viac generácií detí. Okrem skalky, ktorá ešte nedávno krásne kvitla, pestujú aj úžitkové plodiny. Ella Šťastná sa oceneniu veľmi tešila, povzdychla si však, že vyhrali záhradnícke nožnice, ktoré len prednedávnom kúpila.

Na druhom mieste sa umiestnila Základná škola na Sibírskej 39, na treťom škôlka na Holíčskej 30 a na štvrtom Základná škola na Karloveskej 32. Do súťaže sa zapojilo 19 školských areálov zo všetkých piatich okresov. Komisia posudzovala exteriér školy – dreviny, trávnaté plochy, novú výsadbu, vertikálnu zeleň a celkový estetický vzhľad.

Súťaž pre deti a mládež je zameraná na poznanie prírodného a životného prostredia hlavného mesta a podnietenie k jeho aktívnej ochrane. V rámci dlhodobého environmentálneho programu Zelené pľúca Bratislavy sa súťaž vyhlasuje každoročne na inú tému. Program sa zameriava na zlepšenie kvality životného prostredia zalesňovaním vhodných plôch, zvýšením ekologickej stability, ochranou biodiverzity, zlepšením mikroklímy a estetického vzhľadu mesta.

(mi, jm, tasr)

Čítajte viac: https://bratislava.sme.sk/c/1020946/najkrajsi-skolsky-areal-maju-na-hlbokej.html

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti