2 % z dane

Aj tento rok je možné prispieť na našu činnosť poukázaním 2 % z Vašich daní.
Minimálna výška sumy, ktorú možno poukázať v prospech príjímateľa 2 % z dane je pre fyzické osoby 3 € a pre právnické osoby 8 €

Zamestnanci musia požiadať zamestnávateľa o vydanie Potvrdenia o zaplatení dane a vyplniť Vyhlásenie o poukázaní 2 % z dane, ktoré treba odovzdať najneskôr 30. apríla.
Fyzické osoby, ktoré si podávajú daňové priznanie samé a právnické osoby vyplnia príslušné kolonky o poukázaní 2% z dane v daňovom priznaní.

Fyzické osoby, ktoré sa venovali dobrovoľníckej činnosti v rozsahu najmenej 40 hodín za rok a predložia o tom potvrdenie, môžu venovať v prospech prijímateľa až 3 % zo svojej dane.

Právnické osoby, ktoré v predchadzajucom roku až do termínu podania daňového priznania darovali financie vo výške min. 0,5 % z dane na verejnoprospešný účel, môžu poukázať v prospech prijímateľov 2 % z dane. V opačnom prípade môžu poukázať v prospech prijímateľov len 1,0 % z dane

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti